Igralniška dejavnost je vse bolj priljubljena oblika preživljanja prostega časa. Še nedolgo nazaj je bila namenjena zgolj petičnežem, danes pa se je s svojo široko ponudno prilagodila tudi širši množici. Na ta način so igre na srečo na voljo vsem, ki želijo preveriti svojo srečo.
Mnogi pa želijo z igrami na srečo zgolj zaslužiti. V tem primeru so mamljivi denarni dobitki tisti, ki prepričajo marsikoga v vplačilo denarnega zneska, ki si ga težko privošči. S tem pa igre na srečo predstavljajo tudi določeno tveganje, saj lahko takšno nekontrolirano igranje vodi v zasvojenost od iger na srečo.
Nekontrolirano igranje iger na srečo lahko pripelje do zasvojenosti
Zasvojenost z igrami na srečo sicer ne vključuje uporabe psihoaktivnih substanc, a so evforični občutki, povsem primerljivi s tistimi, ki ga doživljajo uporabniki drog. Če doživljamo igre na srečo kot možnost velikega zaslužka, je velika nevarnost, da vodijo v zasvojenost. Potreba po igri postane nepogrešljiva, pri čemer se prepleta tudi uporaba domišljije in močnih čustev.
Dolgoročno lahko to pripelje do hujših posledic. Ljudje lahko izgubijo vse svoje prihranke, zaradi česar se zadolžujejo, zelo pogosti pa so tudi razdori v družinah in drugi problemi ter težave.
Pri igrah na srečo je pomembno odgovorno igralništvo
Še predno se lotite igranja iger na srečo, se morate zavedati, da to ni priložnost za zaslužek, ki bi ga potrebovali za eksistenco. Vedeti morate, da so igre na srečo v prvi vrsti namenjene zabavi in sprostitvi od vsakodnevnih skrbi.
Zato si jasno določite denarni limit, ki ste ga pripravljeni vplačati za določeno igro na srečo. Ta ne sme ogrožati vaše socialne varnosti, kar pomeni, da za igre na srečo namenite znesek, ki ga dobite potem, ko odštejete od sovjih prihodkov vse položnice, kredite, stroške za hrano in oblačila, varčevanja in še marsikaj drugega.