Še nekaj let nazaj sploh nisem vedel, da obstajajo linijski snegolovi. Niti nisem razlikoval med linijskimi snegolovi in točkovnimi snegolovi. No potem pa sem spoznal strokovnjaka, ki pozna in obvlada snegolove. Še celo več, ta strokovnjak ne samo da obvlada snegolove, on jih celo izdeluje.
Torej moje vprašanje za njega je bilo zelo osnovno, toda me je vedno to zanimalo. Na primorskem namreč na strehah ni videti snegolovov, medtem ko povsod drugod v Sloveniji lahko na strehah opazimo snegolove, ki pa so v osnovi v dveh variantah. Prva varianta, ki jo tudi sam pogosteje opazim so točkovni snegolovi in ti se zelo pogosto pojavljajo na hišah, kot neke vrste kljukice, ki zadržujejo sneg na strehi, tako da se ta varno topi in kasneje odteče po odtokih. Druge vrste snegolovi pa so linijski snegolovi, ki jih na zasebnih hišah bolj redko vidimo, so pa veliko bolj vidni kot točkovni snegolovi. Če točkovne snegolove z lahkoto spregledamo, linijski snegolovi zagotovo padejo v oči vsakemu, ki obrne glavo in pogled proti strehi.
In moje vprašanje za tega strokovnjaka je bilo zakaj na zasebnih hišah ne vidimo več linijskih snegolovov. Odgovor je bil več kot očiten in seveda je bil povezan s stroški. Linijski snegolovi so v uporabi tudi na zasebnih hišah, toda se res redko pojavijo prav zaradi višje cene. So pa linijski snegolovi pogosteje v uporabi na zasebnih hišah v mestnih središčih, saj je tam potrebno zagotoviti večjo varnost sprehajalcev.
In ko danes pogledam na strehe in vidim na eni strani kakšni so linijski snegolovi na drugi strani pa kakšni so točkovni snegolovi mi je popolnoma jasno kje se pojavi razlika v ceni. Že če pogledam zelo preprosto na količino uporabljenega materiala, ki ga imajo linijski snegolovi, je popolnoma jasno, da tak snegolov ne more biti stroškovno ugodnejši od točkovnega snegolova, kjer je uporabljeno manj materiala.